Copyright 2019 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

"Cała Polska biega z mapą 2014" w Kwidzynie

logo cpbzm woda

Już 10 maja, po raz trzeci z rzędu w Kwidzynie obędzie się wielkie bieganie z mapami. Organizatorem ogólnopolskiej akcji „Cała Polska biega z mapą” w naszym mieście jest jak co roku Uczniowski Międzyszkolny Klub Sportowy w Kwidzynie.

Centrum organizacyjne imprezy zorganizowane zostało na terenie boiska „Orlik” (boisko do koszykówki) na Osiedlu Piastowskim w Kwidzynie. Tam, każdy kto przyjdzie aby poruszać się w formie biegowej lub spacerowej, otrzyma od organizatorów mapę do biegów na orientację, a 150 pierwszych uczestników na mecie kiełbaskę na ciepło i pamiątkową koszulkę ufundowaną przez Powszechną Spółdzielnię Mieszkaniową „Renawa”. Uczestnicy dobrze byłoby aby wyposażyli się w kompas i dużo dobrego humoru.

Tym razem podczas akcji „Cała Polska biega z mapą” wyznaczona będzie jedna trasa, jednak będzie ona zbudowana w taki sposób, aby samemu można było określić czy chce się pokonać jej najdłuższy wariant, średni czy może najkrótszy.

Wszystkie warianty trasy wytyczone są na nowej, specjalnie na „Całą Polska biega z mapą” przygotowanej mapie do sprinterskich biegów na orientację i przebiegać będą wyłącznie po Osiedlu Piastowskim. Dlatego każdy będzie w stanie pokonać wyznaczone trasy .

Najkrótszy wariant, przeznaczony dla najmłodszych, osób początkujących i zespołów rodzinnych będzie liczył około 2 km długości. Trasa ta będzie przygotowana tak, by osoby które nie znają się jeszcze na orientacji mogły ją pokonać po prostu dobrze się bawiąc. Najdłuższy wariant będzie miał długość około 5 km i może stanowić bardzo ciekawy trening zarówno dla orientalistów jak i biegaczy ulicznych. Wszystkie warianty trasy przygotowane są jednak rekreacyjnie, ponieważ nie będą prowadzone żadne klasyfikacje sportowe a wszyscy, którzy wyjdą na trasę i zaliczą choćby jeden punkt kontrolny wezmą udział w losowaniu nagród niespodzianek ufundowanych przez pomorskich przedsiębiorców i samorządy.

UMKS jak zwykle mógł liczyć na przychylność pomorskich, a w szczególności kwidzyńskich firm i samorządów dla popularyzacji biegów na orientację w regionie. Kilka nagród ufundowanych zostało przez PSM „Renawa” , która w tym samym czasie i miejscu zorganizowała swój coroczny turniej piłkarski oraz dzięki Staroście Kwidzyńskiemu i Paniom Wójt Gminy Kwidzyn i Gminy Sadlinki. Jak co roku również City Pizza ufundowała 2 rodzinne zaproszenia na obiad do swojej restauracji a Fitness Centrum MAGNUM przekazało 2 karnety na swoje atrakcje i zajęcia. Do tego drobne upominki dla najmłodszych przekazali dwaj główni sponsorzy UMKS Kwidzyn – Burmistrz Miasta Kwidzyna i PGNiG Pomorski Oddział Handlowy w Gdańsku. Nagród i upominków jest więc sporo i praktycznie każdy za swój wysiłek może być choć trochę nagrodzony – zachwala imprezę Tomasz Müller.

Jako organizatorzy, do udziału w akcji „Cała Polska biega z mapą” zapraszamy przede wszystkim uczniów kwidzyńskich szkół w każdym wieku i całe rodziny. Nie będzie żadnych ograniczeń wiekowych, jednak młodzież niepełnoletnia startować może za zgodą lub pod opieką dorosłych.

Każdy kto chciałby wziąć udział w imprezie i pokonać jeden z przygotowanych wariantów tras, powinien w sobotę 10 maja pomiędzy 11.00 a 13.00 dotrzeć na teren „”Orlika” na Osiedlu Piastowskim w Kwidzynie i odebrać specjalnie na tę okazję przygotowaną mapę. W centrum imprezy uzyskać będzie można informacje szkoleniowe pomocne w pokonywaniu tras. Losowanie nagród odbędzie się o 13.30. Dodatkowe informacje na temat całej akcji można też uzyskać na stronach internetowych www.biegajzmapą.pl i www.umkskwidztyn.pl oraz pod numerem telefonu 500 175 747.

f t g m