Copyright 2019 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

Piękne otwarcie sezonu 2016 i aż 26 medali zawodnikó UMKS

Od silnego uderzenia sezon startowy 2016 w biegach na orientację rozpoczęli zawodnicy kwidzyńskiego UMKS. W sobotnich Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w długodystansowym biegu na orientację wywalczyli 14 „krążków” (3 złote, 6 srebrnych i 5 brązowych), a w niedzielę podczas Mistrzostw Pomorza i Kujaw dorzucili jeszcze 12 medali (4 złote, 3 srebrne i 5 brązowych).

Oficjalne otwarcie sezonu w biegach na orientację na Pomorzu dla młodych zawodników UMKS Kwidzyn odbyło się 2 kwietnia w Gdyni poprzez start w Mistrzostwach Województwa Pomorskiego w długodystansowym bno. Z ponad 30-sto osobowej reprezentacji najlepiej w gdyńskich zawodach zaprezentowali się Iga Müller (w kategorii K12 – Szkoła Podstawowa nr 4), Wiktor Rygielski (K/M10N – Społeczna SP) i Wiktor Müller (M12 – SP4), którzy w swoich kategoriach wiekowych wywalczyli tytuły Mistrzów Województwa Pomorskiego. Srebrne medale Mistrzostw wywalczyli natomiast Paweł Perfikowski (K/M10N – Społ. SP), Alicja Kędzior (K12 - Społ. SP), Natalia Szuba (K16 – Gimn. nr 3) Adam Zaremba (M10 – Społ. SP), Wiktor Wilk (M12 – Społ. SP) i Szymon Górski (M14 – Gimn. Gardeja). Z brązowymi medalami natomiast wrócili z Gdyni Diana Wejtko (K10 – SP6), Natalia Deyna (K16 – Gimn. Społ.), Marceli Gajewski (M10 – Społ. SP), Bartosz Grochalski (M14 – Gimn. Społeczne) i Franciszek Reniecki ( M16 – Społ. SP).

Następnego dnia, 3 kwietnia w Solcu Kujawskim rozegrane zostały Mistrzostwa Pomorza i Kujaw w klasycznym biegu na orientację, w których młodzi zawodnicy UMKS potwierdzili swoją wysoką formę na początku sezonu. Tym razem złote medale zawisły na szyi Natalii Szuby (K16), Wiktora Müllera (M12), Szymona Górskiego (M14) i Franciszka Renieckiego (M16). Ze srebrnymi medalami z Solca Kujawskiego wrócili Iga Müller (K12), Paweł Perfikowski (M10N) i Marceli Gajewski (M10), a brązowymi Diana Wejtko (SP6), Natalia Pudlis (K14 – Gimn. nr 3), Tymon Netkowski (M10N – Społ. SP), Adam Zaremba (M10 – Społ. SP) i Mateusz Soliwoda (M12 – SP4).

Takiego otwarcia sezonu w naszej 5 – letniej historii klubu jeszcze nie mieliśmy, ale jest to efekt ciężko przepracowanej przez zawodników zimy i wielu treningów z mapą, na które pozwoliła naszym zawodnikom aura.

Poza doskonałymi wynikami indywidualnymi, należy podkreślić, że zawodnicy UMKS Kwidzyn „wybiegali” medale we wszystkich 10 kategoriach startowych w wieku do 16 lat. Jeśli dodamy do tego kilkanaście 4 i 5 miejsc, to śmiało można powiedzieć, że w 2016 roku kwidzynianie będą w regionie odgrywać pierwszoplanowe role.

W tym roku szkolnym dzięki wsparciu Fundacji LOTTO z Warszawy, UMKS-owi udało się zainteresować biegami na orientację uczniów z większości szkół kwidzyńskich i nawiązać bliższą współpracę z Kwidzyńskimi Szkołami Społecznymi. W ramach programu „Kumulacja Aktywności” Fundacji LOTTO, od jesieni część zajęć z naszymi zawodnikami prowadzi również wieloletni trener Kadry Narodowej seniorów i obecny trener Kadry Wojewódzkiej juniorów Agata Porzycz.

Okazję do potwierdzenia swoich umiejętności młodzi biegacze na orientację z Kwidzyna będą mieli już w ten weekend, startując w sobotę w Pucharze Pomorza w Osieku i w niedzielę w Mistrzostwach Pomorza i Kujaw na dystansie średnim w Grudziądzu.

f t g m