Copyright 2019 - Custom text here
ukbinaryoptions.net/Finpari Bonus Codes

10 medali w Mistrzostwach Województwa na początek sezonu 2017

Od 10 medali Mistrzostw Województwa Pomorskiego w długodystansowym biegu na orientację rozpoczęli sezon startowy 2017 zawodnicy UMKS Kwidzyn.

Pierwsze w tym sezonie zawody odbyły się w ostatnią sobotę, 25 marca koło Osieka. W zawodach wzięło udział ponad 230 zawodników z 6 województw. Spośród naszych zawodników najlepiej spisała się najlepsza w ubiegłym sezonie w Polsce zawodniczka w swojej kategorii wiekowej, Iga Müller (K12 – SP 4), która po raz kolejny zdobyła złoty medal i wywalczyła tytuł Mistrzyni Województwa. Srebrne medale przypadły w udziale Markowi Kisłowskiemu (M10N – SP Korzeniewo), Pawłowi Perfikowskiemu (M10 – Społeczna SP) i Rafałowi Gąsiorowi (M16 – Gimn. nr 3). Brązowe medale zdobyli natomiast Alicja Kędzior (K12 – Społeczna SP), Hanna Perfikowska (K14 – Społeczna SP), Grażyna Krzysztofiak (K 55/60), , Igor Poteracki – Bednarczyk( M10N – Społeczna SP), Samuel Gotowski (M10 - – Społeczna SP) i Edward Pokora (M 65/70). Dodajmy, że na bardzo wysokich 4 miejscach zawody ukończyli też Natalia Deyna (K16 – Gimn. Społeczne), Hubert Joniec (M10N – Społeczna SP), Mikołaj Pękal (M10 – Społeczna SP), Marceli Gajewski (M12 – Społeczna SP), Mateusz Soliwoda (M14 – SP4) i Przemysław Jędras (M35/40) oraz na 3 miejscu Kuba Jędras w kategorii rekreacyjnej – rodzinnej.

Zawody rozegrano przy pięknej wiosennej pogodzie ale w podmokłym i bardzo trudnym technicznie, kociewskim terenie. Dodatkowym utrudnieniem były dość wysokie jagodziny, wymagające od zawodników wysokiego unoszenia nóg, a co za tym idzie, dużej siły biegowej. Zawodnicy UMKS, których do sezonu od strony kondycyjnej przygotowywali trenerzy Dorota Wodzińska i Przemysław Jędras, poradzili sobie jednak bardzo dobrze i pokazali, że będzie się z nimi liczyć również i w tym roku.

Tuż przed dekoracją medalistów Mistrzostw Województwa w Osieku odbyło się również podsumowanie Pucharu Pomorza 2016. Statuetki za zwycięstwo w klasyfikacji generalnej Pucharu Pomorza 2016 odebrało 4 kwidzyńskich zawodników: Iga Müller (K12), Natalia Szuba (K16), Wiktor Müller (M12) i Tomasz Müller (M45/50). UMKS Kwidzyn odebrał również puchar za pierwsze w swojej historii zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej juniorów Pucharu Pomorza 2016 (wszystkie kategorie do 20 lat) oraz 3 miejsce w klasyfikacji generalnej drużynowej.

f t g m